ملتقى مرضى البهاق

ملتقى مرضى البهاق (http://www.vitiligoteam.com/index.php)
-   استفسار من عضو (http://www.vitiligoteam.com/forumdisplay.php?f=64)
-   -   حد يفيدنى ارجوكو (http://www.vitiligoteam.com/showthread.php?t=41183)

Ahmed Ibrahem 07-26-2015 09:50 PM

حد يفيدنى ارجوكو
 
السلام عليكم ورحمه الله وبركاته
انا باستعمل مس التراميدانين وبقف ف الشمس حوالى نصف ساعه تقريبا الساعه 7 صباحا وبعد يومين بس ابتدا فى التهاب الجلد والاحمرار وكأن الجلد محروق وانا خايف اكمل علاج يسبب اثار جانبيه فهل هذا الالتهاب طبيعى ام لا وهل استمر ف العلاج ولا اوقف وارجع للطبيب

خديجه عبد الله 07-27-2015 03:22 PM

رد: حد يفيدنى ارجوكو
 
طبعا لازم توقفه تخيل نفسك اكلت شطه وبطنك وجعتك هاتكمل وتفضل تاكلها ولا هاتوقفها .........استخدم vitiskin ومرهم فيتامين د اسمه دايفونكس.... وادهن بزيت الزيتون وارقي نفسك بسوره الفاتحه وايات الشفاء وبإذن الله ربنا هايشفيك وحاول تأكل زيت زيتون معلقه او اتنين في اليوم مع المداومه علي سماع الرقيه

لَوُلِّيَتَا 07-30-2015 04:23 AM

رد: حد يفيدنى ارجوكو
 
لآزم توقفه عشآن مآتصير لك أثآر جآنبيه منه

العبيط2 09-20-2016 08:01 AM

رد: حد يفيدنى ارجوكو
 
اقتباس:

المشاركة الأصلية كتبت بواسطة ahmed ibrahem (المشاركة 646523)
السلام عليكم ورحمه الله وبركاته
انا باستعمل مس التراميدانين وبقف ف الشمس حوالى نصف ساعه تقريبا الساعه 7 صباحا وبعد يومين بس ابتدا فى التهاب الجلد والاحمرار وكأن الجلد محروق وانا خايف اكمل علاج يسبب اثار جانبيه فهل هذا الالتهاب طبيعى ام لا وهل استمر ف العلاج ولا اوقف وارجع للطبيب

بدايه الشفاء باذن الله شوفي موضوع انا كاتبتة عن بنتي
البدايه احمرار وحكه وبعدها يتقشر ويبدا اللون الابيض يختفي بالتدريج مع الاستمرار جلست ثلاثه اشهر والحمدالله حمدً كثيرا


الساعة الآن 03:34 PM.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Translation by Support-ar

Ads Management Version 3.0.0 by Saeed Al-Atwi

جميع ما ينشر في المنتدى يعبر عن رأي كاتبه فقط . .ولا يعبر بالضرورة عن رأي ادارة الموقع